Електромобілі в Україні: доля ентузіастів?

06.01.2019 10:48

Електромобілі в Україні: доля ентузіастів?

Електромобілі: світова експансія

У світі з 2011 року - справжній бум електромобілів. У США і в Європі покупці записуються заздалегідь в чергу на нові Tesla і Jaguar. У Норвегії частка продажів електромобілів досягла 23% від всього обєму легкових машин.

У Китаї продажі електромобілів в 2015-2016 роках перевищили обсяг продажів в США. Число щасливчиків, що розсікають на безшумних авто і закочує очі, розповідаючи про 3-4 секундах розгону до швидкості 100 км / год зростає. Як і число незвичних «електрозаправок» на вулицях міст по всьому світу.

У третьому кварталі 2016 року чисельність пасажирських електромобілів в світі перевищила 1 млн штук. Експоненціальне зростання - результат дії сукупності заходів щодо стимулювання споживачів і виробників електромобілів. Ці заходи, разом з вдосконаленням технологій, привели до здешевлення електромобілів, підвищенню їх конкурентоспроможності та привабливості на ринку.

Електромобілі в Україні

На наших дорогах легкові електромобілі - поки що екзотика. Їх число на кінець 2016 р склало близько 3700 штук. На українських дорогах можна зустріти сім моделей електромобілів, проте для людей, мало хто цікавиться темою, вони асоціюються в першу чергу з гучними моделями Tesla.

Компанія Ілона Маска надійно закріпилася в трійці найпопулярніших електромобілів на україському ринку (на її частку припадає понад 23% від продажів електромобілів в країні).

Що гальмує?

1. Ціна електромобіля і вартість його ремонту. Ту ж Tesla складно назвати бюджетним автомобілем - вартість нової Model 3 в мінімальній комплектації в США складе $ 35 000 при середній вартості автомобіля найбільш популярного в Україні класу «С» в 15 тис. Доларів, що в чотири рази нижче ціни стандартної Model S.

BMW i3 продається у офіційних представників за ціною від $ 75 000. У сегменті більш доступних невеликих електромобілів в 2016 році вийшов супер-компактний Renault Twizy (за ціною від $ 13 000), вступивши в конкуренцію з уже присутніми на ринку Mitsubishi i-MiEV.

Популярність набирає Nissan Leaf (близько 46% продажів), який на даний момент не продається офіційними дилерами, але поставляється під замовлення за орієнтовною ціною в 50 тис. Доларів. Купівля імпортованого електромобіля з пробігом обійдеться набагато дешевше: Nissan Leaf можна придбати за $ 15-25 000, Mercedes B-class - близько $ 40 000.

Крім вартості самого автомобіля, високі також витрати на великий ремонт, який на даний момент вимагає направлення автомобілів на обслуговування в Європу. Для офіційно присутніх на ринку електромобілів в межах гарантійного терміну можливий ремонт у дилера.

2. Мало електрозаправних станцій (ЕЗС). Крім ціни на споживчий вибір при купівлі автомобіля дуже впливає комфортність експлуатації і доступність інфраструктури - наскільки зручно власнику електрокара заряджати свій автомобіль?

Згідно з дослідженнями Idaho national laboratory (INL), на американському ринку близько 85% часу власники електромобілів заряджають транспорт у будинку. У всіх інших випадках автомобілісти використовують три і менше регулярних місця для підзарядки (як правило - офіси, шопінг-центри, спеціалізовані заправні станції).

Виділяють два типи зарядні пристрої для електромобілів:

«Швидка» з постійним струмом із спеціальними портами (заряджає 80% ємності батареї від 30 хвилин, що забезпечує близько 300 км пробігу за годину зарядки);

«Повільна» (8-10 годин, в залежності від ємності акумуляторної батареї, від 10-14 км за годину (євророзетка, Schuko).

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить xiaomi mi band 3 оптом в России Лучшие слоты для заработка Ортопедические матрасы в магазине "Мебелайн" Большой выбор офисных платьев Услуги по прохождению игр