Електромобілі в Україні: доля ентузіастів?

06.01.2019 10:48

Електромобілі в Україні: доля ентузіастів?

Електромобілі: світова експансія

У світі з 2011 року — справжній бум електромобілів. У США і в Європі покупці записуються заздалегідь в чергу на нові Tesla і Jaguar. У Норвегії частка продажів електромобілів досягла 23% від всього обєму легкових машин.

У Китаї продажі електромобілів в 2015-2016 роках перевищили обсяг продажів в США. Число щасливчиків, що розсікають на безшумних авто і закочує очі, розповідаючи про 3-4 секундах розгону до швидкості 100 км / год зростає. Як і число незвичних «електрозаправок» на вулицях міст по всьому світу.

У третьому кварталі 2016 року чисельність пасажирських електромобілів в світі перевищила 1 млн штук. Експоненціальне зростання — результат дії сукупності заходів щодо стимулювання споживачів і виробників електромобілів. Ці заходи, разом з вдосконаленням технологій, привели до здешевлення електромобілів, підвищенню їх конкурентоспроможності та привабливості на ринку.

Електромобілі в Україні

На наших дорогах легкові електромобілі — поки що екзотика. Їх число на кінець 2016 р склало близько 3700 штук. На українських дорогах можна зустріти сім моделей електромобілів, проте для людей, мало хто цікавиться темою, вони асоціюються в першу чергу з гучними моделями Tesla.

Компанія Ілона Маска надійно закріпилася в трійці найпопулярніших електромобілів на україському ринку (на її частку припадає понад 23% від продажів електромобілів в країні).

Що гальмує?

1. Ціна електромобіля і вартість його ремонту. Ту ж Tesla складно назвати бюджетним автомобілем — вартість нової Model 3 в мінімальній комплектації в США складе $ 35 000 при середній вартості автомобіля найбільш популярного в Україні класу «С» в 15 тис. Доларів, що в чотири рази нижче ціни стандартної Model S.

BMW i3 продається у офіційних представників за ціною від $ 75 000. У сегменті більш доступних невеликих електромобілів в 2016 році вийшов супер-компактний Renault Twizy (за ціною від $ 13 000), вступивши в конкуренцію з уже присутніми на ринку Mitsubishi i-MiEV.

Популярність набирає Nissan Leaf (близько 46% продажів), який на даний момент не продається офіційними дилерами, але поставляється під замовлення за орієнтовною ціною в 50 тис. Доларів. Купівля імпортованого електромобіля з пробігом обійдеться набагато дешевше: Nissan Leaf можна придбати за $ 15-25 000, Mercedes B-class — близько $ 40 000.

Крім вартості самого автомобіля, високі також витрати на великий ремонт, який на даний момент вимагає направлення автомобілів на обслуговування в Європу. Для офіційно присутніх на ринку електромобілів в межах гарантійного терміну можливий ремонт у дилера.

2. Мало електрозаправних станцій (ЕЗС). Крім ціни на споживчий вибір при купівлі автомобіля дуже впливає комфортність експлуатації і доступність інфраструктури — наскільки зручно власнику електрокара заряджати свій автомобіль?

Згідно з дослідженнями Idaho national laboratory (INL), на американському ринку близько 85% часу власники електромобілів заряджають транспорт у будинку. У всіх інших випадках автомобілісти використовують три і менше регулярних місця для підзарядки (як правило — офіси, шопінг-центри, спеціалізовані заправні станції).

Виділяють два типи зарядні пристрої для електромобілів:

«Швидка» з постійним струмом із спеціальними портами (заряджає 80% ємності батареї від 30 хвилин, що забезпечує близько 300 км пробігу за годину зарядки);

«Повільна» (8-10 годин, в залежності від ємності акумуляторної батареї, від 10-14 км за годину (євророзетка, Schuko).

Следующая новость
Предыдущая новость

Как одеть ребенка для весенних прогулок? Технология определения пола звонящего клиента по голосу Лучшая серия по уходу за длинными волосами Керастаз Кристалист Оригинальные угги австралийского бренда Магазин спортивный товаров и тренажеров