Доглядаємо за слуховим апаратом

08.03.2018 15:34

Винахід слухового апарату дозволив при діагнозі «приглухуватість» вести звичний спосіб життя, активно спілкуватися і отримувати задоволення від різноманіття навколишніх звуків. Але успіх реабілітації слуху залежить не тільки від досконалості пристрою, багато в руках самого пацієнта. Регулярний догляд, дотримання правил використання, чистота слухового проходу – обов'язкові умови безпечної експлуатації приладу.

Доглядаємо за слуховим апаратом

Фактори, які спричиняють несправність

Порушенню працездатності апарату сприяють:

 • волога;
 • бруд;
 • вушна сірка.

Виходячи з перелічених факторів ризику, стає очевидним, що для збереження функціональності приладу протягом тривалого періоду часу необхідно:

 • не допускати потрапляння вологи всередину;
 • щодня, використовуючи спеціальні серветки для чищення, видаляти з поверхні будь-які забруднення;
 • дотримуватися гігієни вуха і вчасно замінювати сірчаний фільтр.

Підтримання чистоти внутрішнього проходу виконують, використовуючи ватяні палички. Ідеально, якщо вони будуть з обмежувачем, оскільки очищення можна проводити тільки в області самої раковини. Очищення внутрішньої порожнини вуха не допускається, у зв'язку з ризиком пошкодження барабанної перетинки, а також видаленням природного антисептика – сірки.

Своєчасна заміна фільтра дозволить уникнути незручності у використанні технічного пристрою: зниження його потужності, спотворення звуку. Як правило, фільтр знаходиться в області виходу звукового сигналу і зовні схожий з м'яким гвинтом білого кольору, всередині якого виконано отвір. Періодичність заміни цього елемента безпосередньо залежить від індивідуальних особливостей людини. Чим більше утворюється вушної сірки, тим частіше проводять заміну. Виймання засміченого фільтра та установка нового проводиться наступним чином:

 • беруть спеціальну паличку, на кінці якої знаходиться новий фільтр;
 • вільний кінець палички вставляють в поглиблення елемента, що засмітився;
 • повертають на половину обороту й витягують старий фільтр;
 • новий захисний елемент, що перебуває на паличці, вставляють в отвір, і круговим рухом фіксують його.

Загальні правила експлуатації

Як згадувалося вище, не допускається:

 • контакт з водою в будь-якому вигляді,
 • накопичення вологи усередині пристрою, викликане природними процесами потовиділення.

У зв'язку з цим забороняється мити апарат водою, приймати водні процедури (душ, басейн), не знімаючи його. Крім того, щодня перед сном слід витягати прилад і виконувати просушування батарейного відсіку, попередньо виймаючи елементи живлення.

З точки зору гігієни, всі дії, пов'язані з установкою/вийманням слухового апарату, повинні проводитися добре вимитими сухими руками. При цьому слід дотримуватися обережності і не допускати пошкоджень пристрою зайвим додаванням сили, а також падінням на тверді поверхні підлоги/столу або іншого.

Іноді навіть при дотриманні всіх правил настає момент, коли потужність звуку знижується. У чому причина? Найчастіше вона криється в засміченні каналів вушного вкладиша. Однак, щоб підтвердити це і виключити ймовірність прогресування приглухуватості або поломки приладу, необхідно відвідати лікаря.

Догляд за вушними вкладишами

Основні правила догляду включають:

 • періодичну заміну вкладиша по мірі втрати його якостей;
 • регулярне очищення з використанням води (можна промивати під краном) та спеціально призначених для цього засобів (таблетки, наборів по догляду);
 • недопущення застосування гострих предметів для вилучення бруду із звуковода;
 • ретельне просушування вкладиша до моменту його зворотного встановлення.

Дбайливе ставлення і правильний догляд за слуховим апаратом – це гарантія його надійної роботи, довговічності і, як результат, активного способу життя людини, позитивних емоцій і впевненості в собі. Саме тому при виникненні будь-яких питань в обов'язковому порядку необхідно проконсультуватися у фахівців. У місті Львові це можна зробити в Центрі корекції слуху «Беттертон».

Не чекайте, коли слуховий апарат вийде з ладу, звертайтеся прямо зараз, записуйтеся на прийом за телефонами:

(032) 253-69-65,

(067) 670-87-47,

(050) 433-37-57,

і приїжджайте за адресою: місто Львів, вул. Городоцька, 44 (перший поверх).

Следующая новость
Предыдущая новость

Азарт и заработок на сайте Азино Молоко с раком внутри Играйте в автоматы на деньги для вашего удовольствия Поездки по Украине, Польше и Чехии на комфортных автобусах Как выбрать табак для кальяна