Алкогольні маніпуляції — звідки вони беруться, як їх розпізнати?

05.12.2023 18:15

Алкогольні маніпуляції — звідки вони беруться, як їх розпізнати?

Алкогольна залежність зачіпає всі сфери життя — не тільки самого алкоголіка, а і його близьких. Зловживання алкоголем призводить до створення світу ілюзій і заперечень. Маніпуляції, брехня, шантаж — усе це робить сімейне життя із залежним від спиртного практично неможливим. Чому алкоголік маніпулює почуттями, як розмовляти з ним і що можна зробити в такій ситуації?

Чому алкоголік маніпулює почуттями та бреше?

Алкоголік живе з переконанням, що він може кинути пити в будь-який момент і що лікування алкоголізму в Рівному його абсолютно не стосується. Зрештою, якщо він може без проблем відмовитися від алкоголю (а він зазвичай вірить, що може), то немає причин відмовляти собі в ще одній чарці або випивці, чи не так?

Якщо подивитися тверезо на надмірне вживання алкоголю, то можна одразу помітити, що це прямий шлях до вельми неприємних наслідків. Втрата роботи, розлучення, хвороба, конфлікт із законом призводять до того, що алкоголік починає маніпулювати. Таким чином залежна людина відштовхує неприємні думки та бореться з наслідками у свій збочений спосіб.

Головна брехня — про кількість випитого алкоголю або привід для випивки, а також маніпуляція почуттями. На жаль, маніпуляції алкоголіка найчастіше зачіпають людей з його найближчого оточення. Алкозалежний може просто звинувачувати у своїх невдачах в обмеженні споживання алкоголю своє безпосереднє оточення або обставини.

Як розпізнати маніпуляцію алкоголіка?

Маніпулювання алкоголіками найчастіше ґрунтується на механізмі ілюзії та заперечення. Зазвичай це набуває форми заперечення фактів:

  • "У мене немає проблем з алкоголем",

  • "Я не п'ю щодня",

  • "Я не алкоголік".

Ці фрази ви напевно почуєте з вуст залежної людини, якщо ви обговорюєте з нею делікатну тему. Раціоналізація також поширена: алкоголік завжди знайде привід випити спиртне. Сьогодні буде вдалий день на роботі, завтра іменини друга або хороша оцінка від дитини.

Звинувачення інших теж дуже поширене: "Якби мій шлюб був вдалим, мені б не довелося вживати алкоголь", "Я не хотіла пити, але мене вмовили друзі" - список таких виправдань у кожного алкоголіка дійсно довгий.

Алкогольна залежність багато в чому пов'язана з психологічними проблемами: в такому разі єдиним правильним рішенням буде звернення за допомогою до професіоналів за цим посиланням https://trezvo.life/uk/likuvannya-alkogolizmu. При лікуванні алкогольної залежності зазвичай застосовується психіатричне лікування в поєднанні з психотерапією. У центрі лікування залежності не тільки залежна людина, але і її близькі знайдуть необхідну допомогу.

Следующая новость
Предыдущая новость

Интернет-магазин женского белья, колготок, купальников Бандажи на руку - лучшая поддержка при вывихе плеча Квалифицированная помощь в случае обвинения по 130 статье Все виды современной мебели Обзор и отзывы биржи Бинанс